CZ | DE | EN
výstavavýstavavýstava

Fotografie ve službách egyptologie

Muzeum Karlovy Vary

přednáška 27.01.2022 od 17:00 do 18:30

Přednášející MgA. Petr Košárek z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze je od roku 2017 fotografem archeologických výzkumů Českého egyptologického ústavu. Ve své práci se zaměřuje na specifické metody vědecké dokumentace a na význam fotografie v kontextu archivu ČEgÚ.

Archeologická lokalita Abúsír je od 60. let 20. století oficiálním územím bádání českých vědců v Egyptě. Od té doby se ve službách egyptologického ústavu vystřídalo celkem devět fotografů. Každý z nich měl k fotografii odlišný přístup, avšak v rámci fotografického archivu spatřují společný cíl, a tím je nejen snaha o věrné zobrazování archeologických nálezů, soch, reliéfů a architektury, ale také snahu o subjektivní zachycení života lidí pod pyramidami a v káhirské megalopoli.

Jaké jsou možnosti interpretace fotografického obrazu s pomocí egyptologa? Co všechno by měla splňovat technická fotografie pro další fáze výzkumu? A jak se v dokumentaci vyrovnat se specifickými podmínkami, které v Egyptě panují? To vše bude předmětem přednášky.

Začátek v 17 hodin.

výstavavýstavavýstava
Instagram
Facebook
Twitter


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Vyletnik.cz - hrady a zámky, rozhledny, cyklotrasy a další tipy na výlety
Kam na výlet Karlovarský kraj