CZ | DE | EN
výstava

Slavíme Světový den předčasně narozených dětí

Muzeum Karlovy Vary

od 2.11.2020 do 17.11.2020

Muzeum Karlovy Vary, příspěvková organizace Karlovarského kraje se v letošním roce zapojuje do konání Světového dne předčasně narozených dětí. Po setmění dne 16. listopadu 2020 do 02.00 ráno 17. listopadu 2020 bude objekt Muzea na Nové Louce 23, Karlovy Vary nasvětlen purpurovou barvou.

Světový den předčasně narozených dětí (World Prematurity Day – zkráceně WPD) byl ustanoven na historicky prvním setkání organizace EFCNI a partnerských rodičovských organizací v Římě roku 2008. Den 17. listopad nebyl zvolen náhodou. Je to den, kdy se jeden ze zakládajících členů organizace EFCNI stal hrdým otcem dcery poté, co ztratil trojčátka kvůli jejich předčasnému narození. Od té doby spojuje nespočet jednotlivců, spolků a organizací, jako jsou například World Health Organization nebo Save the Children z více než 100 zemí světa své síly a připojují se k EFCNI, aby svou listopadovou aktivitou pomohli upozornit na problém předčasných porodů a zlepšili situaci nedonošených dětí a jejich rodin.

V České republice se Světový den předčasně narozených dětí dává na vědomí od roku 2010 a jeho organizátorem je rodičovská organizace Nedoklubko. Hlavní oslavy se konají v Praze na Žofíně, kde je jim věnován již tradičně celý den, který je zakončen slavnostním galavečerem, během nějž Nedoklubko ve spolupráci s Českou neonatologickou společností uděluje ceny Purpurového srdce osobnostem české neonatologie.

Za účelem zviditelnění problematiky předčasného porodu se v průběhu listopadu 2020 zbarví významné dominanty nejen České republiky do purpurova. Více na: https://www.nedoklubko.cz/purpurovecesko/.

výstava
Instagram
Facebook
Twitter


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Vyletnik.cz - hrady a zámky, rozhledny, cyklotrasy a další tipy na výlety
Kam na výlet Karlovarský kraj