CZ | DE | EN
výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

KŘEST knihy Jana Hlouška "Jáchymov-Joachimsthal", s oceněním autora

Muzeum Královská mincovna Jáchymov

26.11.2016 od 16:00 do 17:30

Jan Hloušek (1950 - 2014), jedné z významných osobností jáchymovské historie, mineralog, badatel a jáchymovský patriot, napsal obsáhlé dílo "Jáchymov-Joachimsthal", které se zabývá velice podrobně historií Jáchymova. Kniha přináší ucelený pohled na místní historii, geologii i botaniku. Autorovým záměrem bylo pozvednout slávu a jedinečnost Jáchymova z prachu zapomnění.

Jan Hloušek byl vynikajícím mineralogem a jeho přínos k poznání jáchymovské mineralogie, geologie a historie je obrovský. Jeho nezměrné úsilí značně rozšířilo znalosti o mineralogii ložiska Jáchymov a vedlo k popisu řady pro vědu nových minerálních druhů. Jáchymov se i díky tomu stal jednou z mineralogicky nejbohatších a nejpestřejších lokalit na světě.

V průběhu posledních deseti let svého života Jan Hloušek zpracovával unikátní, kritické, do současnosti snad vůbec nejrozsáhlejší dílo, komplexně se zabývající Jáchymovskem. Výsledkem je kniha a rovněž webové stránky www.jachymov-joachimsthal.cz.

Jan Hloušek se díky tomuto dílu zařadil mezi významné postavy jáchymovské historie, po bok Georgia Agricoly, Johannese Mathesia a Marie Sklodowské-Curie. Na jeho počest nese jáchymovský minerál hloušekit navždy jeho jméno.

Při příležitosti křtu knihy udělí Město Jáchymov Janu Hlouškovi jako ocenění jeho celoživotní práce spjaté s Jáchymovem Čestné občanství.

Začátek v 16 hodin.

Po akci jsme přidali několik fotografií.

výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava
Instagram
Facebook
Twitter


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Vyletnik.cz - hrady a zámky, rozhledny, cyklotrasy a další tipy na výlety
Kam na výlet Karlovarský kraj