CZ | DE | EN
výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

Motýlí RADOST

Muzeum Nejdek

vernisáž + výstava od 7.05.2015 do 21.06.2015

Vstupné: 30 -, Kč

Letošní jarní výstava rukodělných výrobků Občanského sdružení Dětská radost je již IX. ročníkem této tradiční akce, která představí handicapované děti ze sdružení, jejich rodiny, kamarády. Sdružení se snaží integrovat tělesně postižené děti do společnosti a zabývá se zkvalitněním a usnadněním života rodin s handicapovanými dětmi.

"Motto a název výstavy spojuje část názvu občanského sdružení Dětská radost se symbolem křehkosti a zranitelnosti, s motýlem. Pokud chceme, aby motýl mohl svůj život prožít v bezpečí a bez úhony, musíme pochopit jeho zvláštnosti - je citlivý na dotek, snadno se zraní, potřebuje volný prostor a co nejvíc svobody. Každý z motýlů je originál, krásný svou osobitostí. To stejné platí i o dětech z Dětské radosti," říká Martina Primasová z občanského sdružení. Motýl je také hlavním motivem výtvarných prací.

Vystavené výrobky jsou prodejní, paličkované výrobky Dětské radosti věnovaly členky občanského sdružení Krušnohorská krajka, další výrobky věnovaly děti ze stacionáře Mateřídouška. Výstavu doplní výtvarné práce dětí ZŠ Karlovarská a ZŠ náměstí Karla IV. v Nejdku.

Vernisáž 7. května v 17 hodin.

Po vernisáži jsme přidali několik fotografií.

 

výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava
Krajské muzeum Karlovarského kraje
Muzeum Karlovy Vary
v roce 2017 oslavilo
150 let od založení


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin