výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

100 let terénní archeologie v Karlovarském kraji

Muzeum Nejdek

vernisáž + výstava od 11.09.2014 do 2.11.2014

Vstupné: 30/15Kč

Výstava mapuje archeologické aktivity a nejvýznačnější lokality a bohaté nálezy ve zdejším kraji. Je rozdělená do tří etap archeologických bádání. První přibližuje výzkumy převážně německých archeologů do roku 1945, druhá poválečné období do roku 1971 a poslední etapa je spojená s nástupem nové generace archeologů, kteří v regionu působí od roku 1972 do současnosti.

Návštěvníci se seznámí nejvýznačnějšími lokalitami a bohatými nálezy z chebského hradu, Kynšperku, Lokte, okolí Karlových Varů či stolové hory Vladař u Žlutic a řadou dalších. Na výstavě lze zhlédnout rovněž nálezy z hradiště v Tašovicích z období mezolitu staré několik tisíc let, keramiku a kovové předměty z doby bronzové a železné, množství středověkých nálezů z hradů.

U každého nálezu jsou uvedeny GPS souřadnice. V prodeji je katalog s místy nálezů, kde se zájemci dozvědí bližší inforamce a pomocí uveřejněných GPS tak získají i zajímavé tipy na výlety.

Celý projekt je financován za podpory evropských zdrojů.

Vernisáž 11. září v 17 hodin.

výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.