výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

Loutky z depozitáře

Muzeum Nejdek

výstava od 6.06.2013 do 15.09.2013

Vstupné: 30 /15 Kč

Výstava představí loutky a rodinná loutková divadla z depozitáře chebského muzea. Návštěvníci se seznámí s historií loutkového divadla v Čechách od 18. století až po současnost, s důrazem na západočeskou loutkovou scénu, která má dlouholetou tradici.

Návštěvníci budou moci zhlédnout vzácné třetí kopie loutek Spejbla a Hurvínka, které vytvořil Gustav Nosek. Také Jaroslav Král se zapsal do dějin chebského loutkářství a jeho loutky patří dnes mezi nejcennější části sbírky loutek. Zájemci o výstavu se rovněž seznámí s fenoménem tak zvaných rodinných loutkových divadel. Současná česká loutková scéna je zastoupena loutkami Růženy Stefanové (dcery Jaroslava Krále) a Šárky Váchové, výtvarnice a autorky mnoha loutkových filmů včetně večerníčků pro děti.

Malí návštěvníci si mohou v dílničce na výstavě vyrobit pohyblivé loutky kašpárka, čerta, princezny i dalších pohádkových postaviček.

 

výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.