výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

Udělej si SVOJI loutku

Muzeum Karlovy Vary

výtvarná dílna 7.01.2012 od 13:00 do 16:00

Vstupné: 50/25 Kč

Už jste si někdy vyráběli loutku? Ať už ano či ne, Muzeum Karlovy Vary vám nyní nabízí jedinečnou šanci si takovou výrobu zkusit v rámci dílny s názvem Udělej si loutku. Dílna se uskuteční v karlovarském muzeu na Nové louce v sobotu 7. ledna.
Jde o první z několika doprovodných akcí k aktuální, zcela jedinečné a půvabné výstavě Klauni, čerti a Kašpaři, kterou je možné v muzeu zhlédnout až do konce února.
Výroba loutek patřila k české tradici, k níž mohou přispět i účastníci této akce. Půjde o výrobu pohyblivých papírových loutek a jednoduchých loutek dřevěných. Podle předlohy a pod odborným vedením si může každý vyrobit kašpárka, rytíře, prince, princeznu, čerta, prostě jakékoliv postavičky či oblíbené pohádkové bytosti a zvířátka. Vše závisí na fantazii výrobců.
Výroba těchto loutek nevyžaduje žádné zvláštní schopnosti a zúčastnit se mohou všechny věkové kategorie.
Materiál na výrobu bude v muzeu k dispozici. Začátek dílny je ve 13 hodin, konec pak v 16 hodin. Vstupné je třicet korun.
Během ledna a února se uskuteční ještě další dílny - s výrobou divadélek a proměňovacích loutek a vyloučené není ani loutkové divadelní představení.

První loutková dílna, na níž si účastníci vyrobí svou vlastní loutku. Půjde o výrobu pohyblivých papírových loutek a jednoduchých loutek dřevěných. Podle předlohy a pod odborným vedením si může každý vyrobit kašpárka, rytíře, prince, princeznu, čerta, prostě jakékoliv postavičky či oblíbené pohádkové bytosti a zvířátka.

 

výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.