výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

Udělej si SVOJI loutku

Muzeum Karlovy Vary

výtvarná dílna 7.01.2012 od 13:00 do 16:00

Vstupné: 50/25 Kč

Už jste si někdy vyráběli loutku? Ať už ano či ne, Muzeum Karlovy Vary vám nyní nabízí jedinečnou šanci si takovou výrobu zkusit v rámci dílny s názvem Udělej si loutku. Dílna se uskuteční v karlovarském muzeu na Nové louce v sobotu 7. ledna.
Jde o první z několika doprovodných akcí k aktuální, zcela jedinečné a půvabné výstavě Klauni, čerti a Kašpaři, kterou je možné v muzeu zhlédnout až do konce února.
Výroba loutek patřila k české tradici, k níž mohou přispět i účastníci této akce. Půjde o výrobu pohyblivých papírových loutek a jednoduchých loutek dřevěných. Podle předlohy a pod odborným vedením si může každý vyrobit kašpárka, rytíře, prince, princeznu, čerta, prostě jakékoliv postavičky či oblíbené pohádkové bytosti a zvířátka. Vše závisí na fantazii výrobců.
Výroba těchto loutek nevyžaduje žádné zvláštní schopnosti a zúčastnit se mohou všechny věkové kategorie.
Materiál na výrobu bude v muzeu k dispozici. Začátek dílny je ve 13 hodin, konec pak v 16 hodin. Vstupné je třicet korun.
Během ledna a února se uskuteční ještě další dílny - s výrobou divadélek a proměňovacích loutek a vyloučené není ani loutkové divadelní představení.

První loutková dílna, na níž si účastníci vyrobí svou vlastní loutku. Půjde o výrobu pohyblivých papírových loutek a jednoduchých loutek dřevěných. Podle předlohy a pod odborným vedením si může každý vyrobit kašpárka, rytíře, prince, princeznu, čerta, prostě jakékoliv postavičky či oblíbené pohádkové bytosti a zvířátka.

 

výstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstavavýstava

25   4

2017

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

První komentovaná prohlídka samotnými autory expozice bude v neděli 30.dubna od 15 hodin, více v záložce PŘIPRAVUJEME

24   4

2017

muzeum v KV nově OTEVŘENO

Dočkali jsme se a po 2 letech otevřeli nové muzeum v K.Varech. Otevírací doba je od úterý do neděle v době od 10 do 18 hodin, vstupné je 100/60 Kč. PŘIJĎTE I VY!

24   4

2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2016

Jak jsme si vedli v loňském roce najdete v záložce muzeum ředitelství