CZ | DE | EN

Zavřeno do odvolání

obrázek výstavy

Zavřeno do odvolání

1.01.1970—30.11.2020

Muzeum Karlovy Vary

Vážení přátelé,

na základě Vládou ČR přijatých krizových opatřeních zůstává Muzeum Karlovy Vary, příspěvková organizace Karlovarského kraje, až do odvolání uzavřené.

obrázek výstavy

Tři kostely, tři příběhy

výstava 23.09.2020—13.12.2020

Muzeum Karlovy Vary

Autorská výstava Muzea Karlovy Vary prezentuje archeologické výzkumy tří zaniklých kostelů řádu křižovníků s červenou hvězdou v Karlovarském kraji. Jedná se o kostel sv. Linharta v karlovarských lázeňských lesích, kostel sv. Mikuláše pod Krudumem a původní gotický kostel sv. Maří Magdalény v Karlových Varech.

Kostely výstava představuje prostřednictvím textově a fotografiemi bohatých panelů a množství archeologických nálezů i v kontextu jejich doložené hmotné kultury, umístění v sídelní krajině a dokladů o jedné z jejich primárních funkcí – pohřbívání. Vystavené nálezy pak dotvářejí atmosféru románsko – gotického období, kdy i našem regionu v rámci kolonizace krajiny vznikala významná duchovní centra, jejichž význam by neměl být zapomenut ani dnes.

Vernisáž se koná 23. září v 17 hodin.

Po vernisáži jsme přidali několik fotografií. Přestože se vernisáž konala v zarouškované atmosféře a díky celkové momentální situaci, chceme poděkovat značnému počtu zájemců, kteří se na zahájení dostavili.

obrázek výstavy

Muzeum připravilo Vánoční soutěž

vánoční soutěž 25.11.2020—31.12.2020

Muzeum Karlovy Vary

Když nemůžete do muzea, přijďte alespoň k muzeu a zúčastněte se soutěže s vánoční tématikou.

Omezení, která budou platit v případě, že opatření ohledně koronavirové situace poklesnou na stupeň PES 3, stejně prakticky návštěvu muzejních expozic neumožní. Proto Muzeum Karlovy Vary připravilo následující soutěž.

Každý pátek odpoledne, tedy 27. 11., 4. 12., 11.12. a 18. 12., se v okně muzea na Nové louce objeví Anděl, který u sebe bude mít určitou indicii, jež bude vystavena vždy do následujícího pondělí ráno. Poslední pátek, 18. 12., se v okně objeví otázka či úkol. Ten však můžete rozlušit pouze v případě, že budete mít nasbírány všechny postupně vystavené indicie.

Pokud úkol vyřešíte, je třeba odpověď zaslat do 31. 12. včetně na email:sekretariat@kvmuz.cz.

Soutěž bude vyhodnocena do 10. 1. 2021 a každý, kdo správně odpoví, obdrží od muzea dárkový balíček.
Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin