CZ | DE | EN

Velká výstava bezobratlých

obrázek výstavy

Velká výstava bezobratlých

výstava 13.06.2023—21.06.2023

Muzeum Karlovy Vary

Výstava přibližuje návštěvníkům vybrané druhy hmyzu, korýšů, měkkýšů a dalších bezobratlých živočichů České republiky doplněné o význačné druhy evropské fauny i zajímavé exotické zástupce. Tato výstava byla již třikrát úspěšně realizována organizačním týmem pracovníků a studentů Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy ve spolupráci s přírodovědeckým oddělením Národního muzea a pod záštitou České entomologické společnosti. Muzeum Karlovy Vary využilo jedinečnou možnost si velkou část výstavy zapůjčit.

Výstava nabízí fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy i trvalé preparáty a především expozici velkého počtu živých bezobratlých. Právě tato expozice činí z výstavy ojedinělou událost, neboť většina návštěvníků neměla a nemá možnost se s danými živočichy osobně setkat, ať již z důvodu jejich vzácnosti, či skrytého způsobu života.

Výstava začne bez vernisáže 13. června od 9 hodin.

Nepřehlédněte - výstava potrvá jen týden!

obrázek výstavy

100 let je jen začátek

výstava 21.06.2023—31.08.2023

Muzeum Karlovy Vary

V letošním roce si Český rozhlas připomíná 100 let od zahájení rozhlasového vysílání na našem území. Jednou z akcí v Karlovarském kraji k tomuto výročí je tato výstava, která nabízí fotografie z archivních fondů Českého rozhlasu. Jednotlivé panely mapují počátky rozhlasového vysílání společnosti Radiojournal až po současnost.

Fotografie jsou doplněny exponáty, které se pro rozhlasovou práci používaly - mikrofony, psací stroj, magnetofon, nebo tzv. střihací stroj. U vybraných fotografií jsou umístěny také QR kódy, které umožní poslech dobových zvukových záznamů.

Výstavu návštěvníci naleznou v prostoru přednáškového sálu a muzejní kavárny.

Vernisáž se koná 21. června v 17 hodin.

Instagram
Facebook
Twitter


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet