výstava Slavné vily Karlovar.kraje

Umělecká agentura Foibos realizuje ve spolupráci s národním památkovým ústavem, kraji a městy jednotlivých krajů v ČR projekt SLAVNÉ VILY, v jehož rámci bylo v loňském roce vydáno již na 14 publikací. Každé vydání publikace je současně spojeno s putovní výstavou v jednotlivých krajích.

V r.2010 vychází z této edice publikace Slavné vily Karlovarského kraje, jejíž křest bude i vernisáží stejnojmenné výstavy. Na výstavě budou představeny nejvýznamnější vily v našem kraji, otevřeme jejich příběh včetně osudu stavitelů a majitelů. Představíme známé i neprávem zapomenuté architekty. Uvidíte výsledek náročné badatelské a autorské práce Luboše Zemana, Zbyňka Černého, Michala Runda a Jany Horváthové.

V průběhu konání výstavy bude uskutečněna přednáška o architektu H.Scherrerovi a  K.Ernstbergerovi s jedním ze spoluautorů publikace Michalem Rundem.

Nová kniha bude v muzeu v prodeji.

Místo konání:  Muzeum Nová louka 23, Karlovy Vary

Vernisáž a křest: ve čtvrtek 18.března 2010 v 17 hodin za účasti hejtmana kraje

TISKOVÁ KONFERENCE se bude konat 15.30 hod ve výstavních prostorách za přítomnosti autorů publikace.

Doba trvání: 18.3. - 25.4. 2010

Archiv

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.