výstava Nejdek Krušnohorský Semmering 110 let

Krušnohorský Semmering 1899 – 2009

Vernisáž se koná ve čtvrtek 17. 9. 2009 v 17 hodin

15. května letošního roku uplynulo 110 let od zahájení provozu na železniční trati z Karlových Varů do Potůčků a saského Johanngeorgenstadtu. Otevřením dráhy tak byla završena dlouholetá snaha měst a obcí v Porolaví a Krušnohoří o získání v té době moderního spojení se světem, jehož existence měla zásadní vliv na hospodářský i společenský rozvoj regionu.

Výstava v nejdeckém muzeu přibližuje jak historii jubilující trati, tak zejména její technickou jedinečnost. Pro své odvážné stavební řešení, množství mostů, tunelů a náročné sklonové poměry je poprávu nazývána Krušnohorským Semmeringem. Návštěvník se seznámí i s hnacími vozidly, pro trať z Karlových Varů do Johanngeorgenstadtu typickými. Další historické dokumenty jsou věnovány místní dráze z Chodova do Nejdku, která v roce 1881 Krušnohorskému Semmeringu předcházela.

Výběr trojrozměrných exponátů přibližuje činnost různých odvětví železnice. Výstava je koncipována jako rodinná – zaujme dětského i dospělého návštěvníka.

Výstava potrvá do 1. 11. 2009.

Archiv

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.