CZ | DE | EN

výstava 3000 LET KNIŽNÍHO UMĚNÍ

.. aneb Knižní malba pěti kultur

Přijměte pozvání na neopakovatelnou výstavu, díky níž budete mít možnost seznámit se s poklady středověkých a novověkých iluminovaných rukopisů prostřednictvím naprosto dokonalých faksimilí firmy Adeva z Grazu. Na 40 uměleckých replik z této rakouské dílny bude k vidění v Muzeu na Nové louce.

Firma Adeva spolupracuje s více jak šedesáti knihovnami a muzei z dvaceti zemí světa, z jejich pokladů jsou pečlivě vybírány originální díla, jejichž repliky budou v omezeném počtu vyrobeny. A tak se firma Adeva může pochlubit např. mistrovskými díly arabské kaligrafie, sakramentáři karolinské doby, rukopisy rané německé gotiky. Zejména obrazová část těchto vzácných faksimilí svojí nádhernou výtvarnou formou dokumentuje krásu orientální, románské a gotické malby. Všechny faksimile jsou v měřítku originálu na pergamenu, bohatě zlaceny a vázané hlavně v kůži.

Zveme Vás na neopakovatelný zážitek do muzea, na krásu knižního umění.

Kurátorem výstavy  Ing. Lenka Zubačová

Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 7. října v 17 hodin ředitelkou muzea, Jiřím Karbašem – uměleckým historikem a Janem Kočiškem z firmy Adeva. Hudbou doprovodí DAD kvintet.

Výstava je otevřena od středy do neděle 9 – 12 a 13 – 17 od 8. října do 14. listopadu 2010.

Vstupné 40 / 20 Kč.

 

Archiv

Instagram
Facebook
Twitter


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin