výstava 100 LET ARCHEOLOGIE

muzeum Nová louka 23, K.Vary Vás zve na výstavu:

100 let terénní archeologie v Karlovarském kraji

Muzeum ve spolupráci s městem Oberwiesenthal připravilo výstavu věnující se archeologickým aktivitám v našem kraji. Za počátek terénních archeologických výzkumů zvolili archeologové rok 1911, kdy započal architekt Jonas výzkum chebského hradu a zároveň Josef Knett výzkum tašovického hradiště.

Výstava prezentuje tři etapy vývoje bádání – první z nich přibližuje výzkumy převážně německých archeologů do roku 1945, druhá pak poválečné období do roku 1971 a poslední etapa je charakterizována nástupem nové generace archeologů působících v regionu od roku 1972 do současnosti. Výstava zároveň představí nejvýznačnější lokality a bohatý nálezový fond z chebského hradu, Kynšperku, Lokte, okolí Karlových Varů či stolové hory Vladař u Žlutic a mnoho dalšího. Součástí výstavy jsou nálezy z hradiště v Tašovicích z období mezolitu staré několik tisíc let, keramika a kovové předměty z doby bronzové a železné, množství středověkých nálezů z hradů a také několik zajímavostí z doby počátku novověku, například dochované vidle i s dřevěnou násadou z přelomu 16. a 17. století. Výstavu též doplňuje rekonstrukce pohřbu z kostela sv. Mikuláše pod Krudumem.

Výstavu doprovází publikace s přiloženým CD s katalogem nálezů, který obsahuje fotografie nalezených předmětů. Publikace je v muzeu k zakoupení za 148,- Kč. Vstupné na výstavu činí 15/30 Kč a rodina 60 Kč

Vernisáž výstavy se koná ve středu 27. července od 17 hodin na Nové louce 23,

výstava potrvá do 30. října, v jejím průběhu se bude konat bohatý doprovodný program.

Poté se přesune do města Oberwiesenthal, kde bude ke zhlédnutí od 3. listopadu do 12. prosince.

Archiv

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.