CZ | DE | EN

Gloria Musaealis - Muzeum Karlovy Vary získalo 1. místo

Muzeum Karlovy Vary, příspěvková organizace Karlovarského kraje, získalo první cenu v prestižní soutěži Gloria Musaealis, celonárodní soutěži muzeí České republiky. Muzeum získalo cenu v kategorii "Počin roku 2017"za "Rekonstrukci budovy a novou stálou expozici". V kategorii "Počin roku" bylo přihlášeno patnáct projektů, celkem se soutěžilo ve třech kategoriích a přihlášených bylo devětadevadesát.

"Považovali jsme za úspěch už to, že jsme se dostali mezi nejlepší čtyři nominované. Na vítězství jsme vůbec nepomysleli. Jsme šťastní, že práce, kterou jsme v předchozích pěti letech odvedli, byla takto oceněna," říká ředitelka muzea Lenka Zubačová.

Rekonstrukci budovy muzea na Nové louce a vytvoření nové podoby stálé expozice finacoval jakožto zřizovatel muzea Karlovarský kraj, který uvolnil ze svého rozpočtu celkem téměř 40 milionů korun, samotná expozice přišla na 20 milionů. Vytvoření nové expozice trvalo od prvotního ideového záměru do otevření muzea v loňském dubnu čtyři a půl roku.

Soutěž Gloria Musaealis vyhlašuje každoročně od roku 2002 Ministerstvo kultury ČR, Asociace muzeí a galerií ČR a Český výbor ICOM (Mezinárodní rady muzeí).

Karlovarské muzeum získalo první místo ve své kategorii před takovými soupeři jako Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Národní galerie Praha, Památník národního písemnictví Praha, Muzeum hl. města Prahy či Západočeské muzeum Plzeň.

Muzeum Karlovy Vary získalo k první ceně odměnu 70 tisíc korun. "Prostředky použijeme k dalšímu vylepšení expozice, především interaktivní části. Už teď pracujeme na čtyřech hrách určených především dětem, které budou v oddychové zóně," dodává ředitelka Zubačová.

Archiv

Instagram
Facebook
Twitter


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin