30.07.2010 přednáška Pohledy do nebe

přednáška astronoma a astrofyzika RNDr. Jiřího Grygara

pátek 30. července ve 20.30 hodin Královská mincovna Jáchymov

Od roku 1984 se pravidelně každým rokem koná cyklistický podnik „ Expedice na bicyklech“ (Ebicykl) aneb spanilá jízda od hvězdárny ke hvězdárně. Účastníky jsou astronomové a příznivci astronomie. Smyslem celé akce je propagace bicyklů nejrůznějších značek jakožto nejvhodnějších dopravních prostředků pro hvězdáře a pěstování astronomicko-vlastivědných styků. Na předem naplánované trase se ebicyklisté snaží navštívit „pocestné“ hvězdárny, astronomické kluby i jednotlivé astronomy-amatéry, ale též různé historické, přírodní, umělecké zajímavosti a pamětihodnosti. Podařilo se domluvit, aby se cílem předposlední etapy letošního ročníku stal Jáchymov. Polním hejtmanem padesátičlenného pelotonu je RNDr. Jiří Grygar, který je významným českým vědcem, popularizátorem vědy v oblasti astronomie a astrofyziky. U nás vešel ve známost především díky televizním vzdělávacím pořadům a vydaným knihám. Ve světě patří mezi uznávané vědecké osobnosti.

Právě Dr. Jiří Grygar se stane hostem pořadu Duchovní mincování, který se koná v Královské mincovně v nezvyklou dobu, v pátek 30.7. ve 20.30 hod. Přednáška pod názvem „ Pohledy do nebe“ bude spojena s následnou besedou. Pokud se ptáte: „Proč tak pozdě?“ Odpovím: „Hvězdáři se přece dívají do nebe v noci!“

 

 

Archiv

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.