30.07.2010 přednáška Pohledy do nebe

přednáška astronoma a astrofyzika RNDr. Jiřího Grygara

pátek 30. července ve 20.30 hodin Královská mincovna Jáchymov

Od roku 1984 se pravidelně každým rokem koná cyklistický podnik „ Expedice na bicyklech“ (Ebicykl) aneb spanilá jízda od hvězdárny ke hvězdárně. Účastníky jsou astronomové a příznivci astronomie. Smyslem celé akce je propagace bicyklů nejrůznějších značek jakožto nejvhodnějších dopravních prostředků pro hvězdáře a pěstování astronomicko-vlastivědných styků. Na předem naplánované trase se ebicyklisté snaží navštívit „pocestné“ hvězdárny, astronomické kluby i jednotlivé astronomy-amatéry, ale též různé historické, přírodní, umělecké zajímavosti a pamětihodnosti. Podařilo se domluvit, aby se cílem předposlední etapy letošního ročníku stal Jáchymov. Polním hejtmanem padesátičlenného pelotonu je RNDr. Jiří Grygar, který je významným českým vědcem, popularizátorem vědy v oblasti astronomie a astrofyziky. U nás vešel ve známost především díky televizním vzdělávacím pořadům a vydaným knihám. Ve světě patří mezi uznávané vědecké osobnosti.

Právě Dr. Jiří Grygar se stane hostem pořadu Duchovní mincování, který se koná v Královské mincovně v nezvyklou dobu, v pátek 30.7. ve 20.30 hod. Přednáška pod názvem „ Pohledy do nebe“ bude spojena s následnou besedou. Pokud se ptáte: „Proč tak pozdě?“ Odpovím: „Hvězdáři se přece dívají do nebe v noci!“

 

 

Archiv

25   4

2017

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

První komentovaná prohlídka samotnými autory expozice bude v neděli 30.dubna od 15 hodin, více v záložce PŘIPRAVUJEME

24   4

2017

muzeum v KV nově OTEVŘENO

Dočkali jsme se a po 2 letech otevřeli nové muzeum v K.Varech. Otevírací doba je od úterý do neděle v době od 10 do 18 hodin, vstupné je 100/60 Kč. PŘIJĎTE I VY!

24   4

2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2016

Jak jsme si vedli v loňském roce najdete v záložce muzeum ředitelství