CZ | DE | EN

28.01.2010 Poetický večer II

Karlovarské muzeum veřejnosti připomíná dění pohnutých dní konce roku 1989 projektem nazvaným 1989 – Cesta ke svobodě. Výstava na Nové louce návštěvníky zve do poválečné historie Československa a Karlových Varů. Dějiny totalitního komunistického režimu ukazuje společně s vývojem a deformacemi v lokálním rámci města a okolí. Koncepce výstavy chronologicky shrnuje události od padesátých do osmdesátých let minulého století. Největší pozornost věnuje hlavním mezníkům ve vývoji a úpadku komunistického režimu.

Expozice je rozčleněna do tří prostor. První z nich představuje padesátá a šedesátá léta, druhá pak léta normalizace, jako konfrontaci totalitního systému se vznikající kulturní
a posléze politickou opozicí. Tu tvořila Charta 77 a underground. Finální část výstavy je věnována roku 1989 a jeho vyvrcholení v listopadových událostech, které znamenaly pro občany Československa opětovné získání svobody po čtyřiceti letech.

V rámci výstavy chystá karlovarské muzeum zvláštní recitační večer budovatelské a undergroundové poezie, který pracovníci muzea a spřátelené osobnosti uspořádají ve čtvrtek 28. ledna 2010 od 18 hodin. Tento recitál představí zčásti básně budovatelských autorů působících v padesátých letech v Československu a na Karlovarsku (Pavel Kohout, Karel Šiktanc a další), zčásti pak některé významné autory z okruhu českého (Egon Bondy, Milan Knížák a další) i karlovarského undergroundu. Vstup bude volný.

Archiv

Instagram
Facebook
Twitter


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin