17.02.2011 komenovaná prohlídka - Hartenberg

Co skrývá Hartenberg? Odpoví archeolog

Jaká tajemství už odhalili karlovarští archeologové ve zřícenině hradu Hartenberg? Jejich výzkumy mapuje výstava ve vestibulu krajského úřadu, která shrnuje dosavadní sondáže prováděné od roku 1995. Návštěvníci si povídání o historii památky a dosavadních nálezech poslechnou 17. února, kdy je výstavou od 15 hodin provede Jan Tajer, archeolog karlovarského muzea.

„Výstava o Hartenbergu nabízí průřez celým naším výzkumem. Do expozice jsme zahrnuli nálezy keramiky i skla, nechybí v ní ani nejnovější exponáty z posledního výzkumu, který se uskutečnil loni v létě,“ říká Tajer.

Kromě archeologických nálezů uvidí návštěvníci také fotografie, mapy a plány hradu které archeologové nashromáždili během téměř patnáctiletého bádání. „Výzkumem se sice zabýváme od roku 1995, teprve poslední sezony však přinesly systematičtější sondáž hradu,“ popisuje Tajer. Poslední letní výzkum pomohl archeologům zmapovat okolní masiv a odhalil soustavu zdí s oknem i hradní příkop.

Výstava o výzkumu jedné z nejvýznamnější památky v Karlovarském kraji potrvá do 28. února. Vstup je volný.

Archiv

25   4

2017

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

První komentovaná prohlídka samotnými autory expozice bude v neděli 30.dubna od 15 hodin, více v záložce PŘIPRAVUJEME

24   4

2017

muzeum v KV nově OTEVŘENO

Dočkali jsme se a po 2 letech otevřeli nové muzeum v K.Varech. Otevírací doba je od úterý do neděle v době od 10 do 18 hodin, vstupné je 100/60 Kč. PŘIJĎTE I VY!

24   4

2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2016

Jak jsme si vedli v loňském roce najdete v záložce muzeum ředitelství