17.02.2011 komenovaná prohlídka - Hartenberg

Co skrývá Hartenberg? Odpoví archeolog

Jaká tajemství už odhalili karlovarští archeologové ve zřícenině hradu Hartenberg? Jejich výzkumy mapuje výstava ve vestibulu krajského úřadu, která shrnuje dosavadní sondáže prováděné od roku 1995. Návštěvníci si povídání o historii památky a dosavadních nálezech poslechnou 17. února, kdy je výstavou od 15 hodin provede Jan Tajer, archeolog karlovarského muzea.

„Výstava o Hartenbergu nabízí průřez celým naším výzkumem. Do expozice jsme zahrnuli nálezy keramiky i skla, nechybí v ní ani nejnovější exponáty z posledního výzkumu, který se uskutečnil loni v létě,“ říká Tajer.

Kromě archeologických nálezů uvidí návštěvníci také fotografie, mapy a plány hradu které archeologové nashromáždili během téměř patnáctiletého bádání. „Výzkumem se sice zabýváme od roku 1995, teprve poslední sezony však přinesly systematičtější sondáž hradu,“ popisuje Tajer. Poslední letní výzkum pomohl archeologům zmapovat okolní masiv a odhalil soustavu zdí s oknem i hradní příkop.

Výstava o výzkumu jedné z nejvýznamnější památky v Karlovarském kraji potrvá do 28. února. Vstup je volný.

Archiv

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.