08.09.2010 přednáška o PUPPu

Příběh Grandhotelu Pupp

Přednáška 8. 9. 2010 v 17 hodin

Muzeum Karlovy Vary

Přednáška PhDr. Stanislava Burachoviče zavede posluchače do nejstaršího, nejznámějšího a nejvýznamnějšího hotelu v Karlových Varech. Počátky GH Pupp spadají až do roku 1701, kdy byl postaven Saský sál. Klíčový význam pro vývoj hotelu měla hoteliérská dynastie rodiny Puppů, jež v průběhu 200 let sehrála důležitou roli v dějinách karlovarské gastronomie a podnikatelství. V hlavních rysech mapuje postupné a mnohdy složité budování hotelu od baroka až po dnešek a připomene osudy rodiny Puppů, zejména otce zakladatele Johanna Georga Puppa, jeho synů a vnuků.

Zájemci si ji mohou prohlédnout ve výstavních sálech muzea v Karlových Varech na Nové louce až do 26. září letošního roku stejnojmennou výstavu. V jejím rámci se koná přednáška PhDr.Stanislava Burachoviče, autora výstavy a odborné monografie o dějinách nejslavnějšího karlovarského hotelu, která je v prodeji na pokladně muzea.

Historikův výklad doprovodí projekce 170 digitalizovaných obrazových materiálů (vzácné historické fotografie, rytiny, prospekty, portréty aj.) Kromě dějin hotelu přednášející poví řadu zajímavostí o koncepci, zajímavostech a realizaci výstavy, o shánění výstavních exponátů, o studiu archiválií a také o svých dlouholetých kontaktech s potomky hotelové dynastie Puppů v Rakousku a Německu.

 

Archiv

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.