Restaurujeme

Představujeme vám umění restaurátorské práce na jednotlivých sbírkových předmětech, jež jsou výsledkem vysoce profesionální práce renomovaných konzervátorů a restaurátorů.

Prapor z roku 1882 - Tk 404

Prapor Tělocvičného spolku z Jáchymova z roku 1882 pochází z původního sbírkového fondu karlovarského muzea. Hedvábný prapor o rozměrech 147 x 177 cm byl silně zašpiněn prachem, hedvábí bylo v krajích lámavé, s rozsáhlými skvrnami, zlaté aplikace byly zoxidovány, kovové třásně místy chyběly. Krajské muzeum Karlovy Vary zajistilo odborný restaurátorský zásah, který provedla restaurátorka textilií Helena Kastlová.

Prapor z hedvábného rypsu byl odborně vyčištěn tamponováním, rozrušené části byly skeletovány, písmo z leonského přediva bylo sejmuto a vycíděno. Aplikace erbu - výšivka na sametu byla rovněž šetrně a odborně vyčištěna. Prapor byl z obou stran fixován kolorovanou krepelínou do tzv. "sendviče". Na takto připravený podklad byly vráceny a odborně přilátány veškeré výšivky a aplikace. Kovové třásně po obvodu praporu byly vycíděny, chybějící strana nebyla doplňována.

Prapor byl restaurován z prostředků ISO, ochrana movitého kulturního dědictví, Ministerstva kultury ČR.

Poz. První obrázek je vždy stav před restaurováním a druhý je po restaurování.

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.