Restaurujeme

Představujeme vám umění restaurátorské práce na jednotlivých sbírkových předmětech, jež jsou výsledkem vysoce profesionální práce renomovaných konzervátorů a restaurátorů.

Hodiny - 2.polovina 18.století - Ch 16

Popis předmětu: Stolní hodiny - stroj s vřetenovým krokem na 3 péra, bicí na dva bronzové zvonky, nesignováno, průměr ciferníku 245 mm, výška hodin 505 mm a šířka 370 mm, dominantní reliéf nad ciferníkem - socha Jana Nepomuckého na mostě, po němž jdou tři chodci a voják s kopím, kolem stylizovaná mračna

Stav před restaurováním: Stroj s vřetenovým krokem znehodnocen rozsáhlými změnami - nepůvodní části: paletový hřídel s můstkem uchycení, ručičky a podkladový plech ciferníku, zvonky včetně jednoho držáku, smaltovaný ciferník vč.celého soukolí kalendáře.

Postup restaurování: Schránka byla zbavena všech mosazných ozdob a černé povrchové úpravy, funkčnost strojku nebyla obnovena, byl pouze vyčištěn a zbaven nepůvodních zvonků. Restaurátorský zásah se zaměřil na rehabilitaci schránky. Dřevěné části byly obnoveny, zadní dvířka byla opravena a doplněny mosazné ozdoby. Nepůvodní železný, černě natřený podkladový plech ciferníku byl nahrazen plechem mosazným. Mosazná reliéfní ozdoba ciferníkové desky s Janem Nepomuckým a rohové ozdoby byly vyčištěny a přeleštěny. Smalt vlastního ciferníku byl vyretušován. Byly doplněny ručičky odpovídajícím typem. Ozdobná lišta lemující ciferníkovou desku byla přezlacena plátkovým zlatem.

Odborný restaurátorská zásah byl financován z rozpočtu muzea v roce 1994 Restaurátorskými ateliéry Praha.

stav po restaurování.jpg

stav před restarováním.jpg

zadní část po restaurování.jpg

zadní část před restaurováním.jpg

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.