CZ | DE | EN

prosinec 2016 - výstaváři dokončují..

Na sklonku roku již dostává nová expozice konkrétní podobu. Ve výstavních sálech byla kompletně dokončena vestavba paneláže, do které byly instalovány specielní prachotěsné vitríny splňující všechny parametry ochrany a bezpečnosti  pro vystavení sbírek. Dokončuje se osvětlení osazené do stropů vitrín. Možnost nastavení intenzity umělého osvětlení nám zajistí ochranu sbírek při jejich dlouhodobém vystavení. Z tohoto hlediska je působení UV světla pro sbírky nevhodné, a proto budou v celé expozici zastíněna okna. Pro nás extra na míru bylo také vyvinuto osvětlení do malých vestavěných vitrínek.

Do sálů se začaly systematicky navážet velkoformátové exponáty. V prosinci se jednalo o modely Lokte a Karlových Varů. Oba byly i v předešlé expozici. Oba prošly restaurátorským zásahem a zvláště model Karlových Varů o rozměrech 3x4 metry bude ve zcela novém kabátě a je usazen na novém soklu s pojezdem.

Nyní intenzivně pracujeme s archtitekty na grafice umístěné na paneláži, testujeme odstíny barev při umělém osvětlení, řešíme provedení a nejvhodnější způsob přenosu řezané grafiky na panely.

Syntéza mnoha odborných profesí je tvůrčím procesem. Tato fáze realizace nás všechny moc baví a posouvá nás k novým a novým nápadům.

Těšíte se??? Přikládáme pár ilustrativních fotografií.

01 dokončujeme osvětlení vitrín.jpg

02 dokončeno je osvětlení zapuštěných vitrínek.jpg

03 dokončeno je osazení zásuvek v panelech.jpg

04 podoba finální paneláže s modelem KV.jpg

05 umístění modelu Lokte do nové expozice.jpg

06 stavba kulisy kolonády v sálu o lázeňství.jpg

07 testujeme barvu grafiky na panelech.jpg

08 testujeme grafiku na panelech.jpg
Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin