CZ | DE | EN

prosinec 2016 - výstaváři dokončují..

Na sklonku roku již dostává nová expozice konkrétní podobu. Ve výstavních sálech byla kompletně dokončena vestavba paneláže, do které byly instalovány specielní prachotěsné vitríny splňující všechny parametry ochrany a bezpečnosti  pro vystavení sbírek. Dokončuje se osvětlení osazené do stropů vitrín. Možnost nastavení intenzity umělého osvětlení nám zajistí ochranu sbírek při jejich dlouhodobém vystavení. Z tohoto hlediska je působení UV světla pro sbírky nevhodné, a proto budou v celé expozici zastíněna okna. Pro nás extra na míru bylo také vyvinuto osvětlení do malých vestavěných vitrínek.

Do sálů se začaly systematicky navážet velkoformátové exponáty. V prosinci se jednalo o modely Lokte a Karlových Varů. Oba byly i v předešlé expozici. Oba prošly restaurátorským zásahem a zvláště model Karlových Varů o rozměrech 3x4 metry bude ve zcela novém kabátě a je usazen na novém soklu s pojezdem.

Nyní intenzivně pracujeme s archtitekty na grafice umístěné na paneláži, testujeme odstíny barev při umělém osvětlení, řešíme provedení a nejvhodnější způsob přenosu řezané grafiky na panely.

Syntéza mnoha odborných profesí je tvůrčím procesem. Tato fáze realizace nás všechny moc baví a posouvá nás k novým a novým nápadům.

Těšíte se??? Přikládáme pár ilustrativních fotografií.

01 dokončujeme osvětlení vitrín.jpg

02 dokončeno je osvětlení zapuštěných vitrínek.jpg

03 dokončeno je osazení zásuvek v panelech.jpg

04 podoba finální paneláže s modelem KV.jpg

05 umístění modelu Lokte do nové expozice.jpg

06 stavba kulisy kolonády v sálu o lázeňství.jpg

07 testujeme barvu grafiky na panelech.jpg

08 testujeme grafiku na panelech.jpg

Krajské muzeum Karlovarského kraje
Muzeum Karlovy Vary letos slaví
150 let od založení.


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
Datová schránka: IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin