leden 2016 - dotykové exponáty

Zatímco jsou stavební úpravy interiéru v plném proudu, pro zdárný výsledek nové expozice intenzivně pracuje celý tým odborníků různých profesí, ačkoliv je jeich mravenčí práce skrytá, je velmi důležitá. Konzervujeme, restaurujeme, pracujeme s IT odborníky na obsahu audiovizuálních částí expozice, zadávají se do výroby kopie sbírkových předmětů, faksimile zakládací listiny, modely staveb, repasuje se velkoplošný model.

Jedna z linií nové expozice bude i tzv. HAPTICKÁ STEZKA. V ní umístěné dotykové exponáty nebudou ale určeny pouze nevidomým a slabozrakým. Pod heslem "exponátů dotýkat se povoleno" budou pro každého zvídavého malého i velkého návštěvníka. Tyto exponáty budou zhotoveny z rozličných materiálů (plast, kov, dřevo, pryskyřice, přírodní materiály) a budou rozmístěny průběžně v každém sále podle jeho tématu. Doplnění popisek v Brailově písmu je samozřejmostí. Nechceme vám ale prozradit úplně vše, abyste se měli nač těšit.

Přikládáme tedy pár obrázků z jednoho dotykového exponátu - hlava Karla IV., podoba byla inspirována sochou stojící před Císařskými lázněmi. Velikost exponátu je 23 cm, materiál PES pryskyřice. Umístěn bude v prvním sále, který se bude věnovat legendě o založení Karlových Varů.

DSC_0781.jpg

karelI.jpg

karelIII.jpg

DSC_0528.jpg

25   4

2017

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

První komentovaná prohlídka samotnými autory expozice bude v neděli 30.dubna od 15 hodin, více v záložce PŘIPRAVUJEME

24   4

2017

muzeum v KV nově OTEVŘENO

Dočkali jsme se a po 2 letech otevřeli nové muzeum v K.Varech. Otevírací doba je od úterý do neděle v době od 10 do 18 hodin, vstupné je 100/60 Kč. PŘIJĎTE I VY!

24   4

2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2016

Jak jsme si vedli v loňském roce najdete v záložce muzeum ředitelství