leden 2016 - dotykové exponáty

Zatímco jsou stavební úpravy interiéru v plném proudu, pro zdárný výsledek nové expozice intenzivně pracuje celý tým odborníků různých profesí, ačkoliv je jeich mravenčí práce skrytá, je velmi důležitá. Konzervujeme, restaurujeme, pracujeme s IT odborníky na obsahu audiovizuálních částí expozice, zadávají se do výroby kopie sbírkových předmětů, faksimile zakládací listiny, modely staveb, repasuje se velkoplošný model.

Jedna z linií nové expozice bude i tzv. HAPTICKÁ STEZKA. V ní umístěné dotykové exponáty nebudou ale určeny pouze nevidomým a slabozrakým. Pod heslem "exponátů dotýkat se povoleno" budou pro každého zvídavého malého i velkého návštěvníka. Tyto exponáty budou zhotoveny z rozličných materiálů (plast, kov, dřevo, pryskyřice, přírodní materiály) a budou rozmístěny průběžně v každém sále podle jeho tématu. Doplnění popisek v Brailově písmu je samozřejmostí. Nechceme vám ale prozradit úplně vše, abyste se měli nač těšit.

Přikládáme tedy pár obrázků z jednoho dotykového exponátu - hlava Karla IV., podoba byla inspirována sochou stojící před Císařskými lázněmi. Velikost exponátu je 23 cm, materiál PES pryskyřice. Umístěn bude v prvním sále, který se bude věnovat legendě o založení Karlových Varů.

DSC_0781.jpg

karelI.jpg

karelIII.jpg

DSC_0528.jpg

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.