duben 2017 - monitory v expozici

Nová expozice se za pár dní otevře veřejnosti a my vám budeme do té doby pomalu poodhalovat, co v ní uvidíte a nač se můžete těšit.

Moderní dynamická expozice se nemůže obejít bez digitálních technologií. Proto v deseti výstavních sálech je umístěno řada dotykových monitorů. Jejich hlavním cílem je interpretovat dané téma jednoduchou zábavnou ale i naučnou formou nebo prezentovat sbírkové předměty, které "se nevešly".  Hlavním cílem autorského týmu bylo díky obsahů v monitorech podpořit vlastní prezentaci unikátních sbírkových předmětů. Expozici nesměly zastínit digitální technologie, protože našim primárním úkolem je prezentovat movité kulturní dědictví prostřednictvím svých sbírek.

Optimálně uchopit rovnováhu "sbírka versus monitor", nebyl lehký úkol, ale věříme, že se nám kýžené rovnováhy podařilo dosáhnout. Ostatně to můžete posoudit sami již 20.dubna, kdy muzeum otevíráme.

Pro ilustraci přikládáme pár fotografií.

1 vřídlo a vřídlovec.jpg

2 prezentace sbírek v monitoru.jpg

3 něco navíc o lázeňství.jpg

4 architekt J.Javůrek prohlíží obsahy monitorů.jpg

5 návštěvníci KV.jpg

6 zábavně přírodou.jpg

7 MFF a vysmátý kurátor.jpg

8 projekt Učíme se v muzeu.jpg

25   4

2017

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

První komentovaná prohlídka samotnými autory expozice bude v neděli 30.dubna od 15 hodin, více v záložce PŘIPRAVUJEME

24   4

2017

muzeum v KV nově OTEVŘENO

Dočkali jsme se a po 2 letech otevřeli nové muzeum v K.Varech. Otevírací doba je od úterý do neděle v době od 10 do 18 hodin, vstupné je 100/60 Kč. PŘIJĎTE I VY!

24   4

2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2016

Jak jsme si vedli v loňském roce najdete v záložce muzeum ředitelství