Ředitelství

Muzeum je dnes moderním informačním a badatelským centrem pro dokumentaci karlovarského lázeňství a historicko-stavebních památek Karlovarska.

Muzeum spravuje další své pobočky v Karlovarském kraji se stálými expozicemi v Jáchymově, Nejdku a Žluticích.

Ředitelství muzea se nachází v Karlových Varech v ulici Pod Jelením skokem 30, kde najdete odbornou regionální knihovnu a pracoviště odborných pracovníků.

Belvedere

Dům byl postaven kolem roku 1800 v duchu    pozdního klasicismu, jehož některé prvky se v interiéru dochovaly až do současnosti. V rámci celkové přestavby a modernizace na lázeňský penzión po roce 1890 dostal objekt název  Kurhaus  Belvedere. Jeho majitelem byl až do roku 1945 znamenitý  karlovarský realitní makléř  Julius Sebert.

Jelen (Jelení skok).

Dům se původně nazýval Hirschensprung (Jelení skok). Klasicistní objekt, jenž byl postaven kolem roku 1800, si i přes několik pozdějších stavebních úprav interiéru a exteriéru vzácně zachoval svou původní podobu. Ta je silně ovlivněna doznívajícím barokem. Od sklonku 19. století až do roku 1945 byla budova v majetku rodiny Julia Seberta, jenž patřil k předním realitním makléřům Karlových Varů.

zřizovatel: Karlovarský kraj

28   4

2016

Novinky v Královské mincovně

Více se dozvíte v záložce Muzeum Jáchymov - AKTUALITY

25   4

2016

Úspěch našeho muzea na vědeckém poli

O vynikajícím úspěchu čtěte v záložce PRO NOVINÁŘE

4   4

2016

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015

..jak se nám vloni dařilo? Více čtěte v záložce ŘEDITELSTVÍ