CZ | DE | EN

Ředitelství

Muzeum je dnes moderním informačním a badatelským centrem pro dokumentaci karlovarského lázeňství a historicko-stavebních památek Karlovarska.

Muzeum spravuje další pobočku v Karlovarském kraji se stálou expozicí v Jáchymově.

Ředitelství muzea se nachází v Karlových Varech v ulici Pod Jelením skokem 30, kde najdete odbornou regionální knihovnu a pracoviště odborných pracovníků.

Belvedere

Dům byl postaven kolem roku 1800 v duchu    pozdního klasicismu, jehož některé prvky se v interiéru dochovaly až do současnosti. V rámci celkové přestavby a modernizace na lázeňský penzión po roce 1890 dostal objekt název  Kurhaus  Belvedere. Jeho majitelem byl až do roku 1945 znamenitý  karlovarský realitní makléř  Julius Sebert.

Jelen (Jelení skok)

Dům se původně nazýval Hirschensprung (Jelení skok). Klasicistní objekt, jenž byl postaven kolem roku 1800, si i přes několik pozdějších stavebních úprav interiéru a exteriéru vzácně zachoval svou původní podobu. Ta je silně ovlivněna doznívajícím barokem. Od sklonku 19. století až do roku 1945 byla budova v majetku rodiny Julia Seberta, jenž patřil k předním realitním makléřům Karlových Varů.

zřizovatel: Karlovarský kraj

Instagram
Facebook
Twitter


Muzeum Karlovy Vary
příspěvková organizace
Karlovarského kraje
IČ: 72053810
IDDS:nyws35c
sekretariat@kvmuz.cz
Admin

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Vyletnik.cz - hrady a zámky, rozhledny, cyklotrasy a další tipy na výlety
Kam na výlet Karlovarský kraj