Aktuality

2.8.2010 - Obrovský zájem vzbudila sobotní přednáška astronoma Jiřího Grygara

Přednáška astronoma a astrofyzika s výmluvným názvem POHLEDY DO NEBE RNDr.Jiřího Grygara, který se celý život věnuje popularizaci astrologie, vzbudila u veřejnosti obrovský zájem, svědčil o tom přeplněný sál Královské mincovny.

Po dvou hodinách poutavého povídání o tajemství a nekonečnosti vesmíru se v sále rozvinula živá diskuze. Byl pokládány dotazy jako např.: Co bylo před velkým třeskem? Jste propagátorem rezervace černé tmy? Hrozí astronautům nemoci z ozáření? Muže být astronom věřící? Všechny otázky přednášející dr.J.Grygar zodpověděl s elegancí a vtipem jemu vlastní, avšak vždy pragmaticky. Rozhodně všichni přítomní mohou potvrdit, že šlo o nevšední zážitek a věřte, že páteční večer v muzeu se protáhhl krátce před půlnoc.

Těm, kteří již nedostali místo k sezení, se velmi omlouváme a věříme, že jim zážitek z večera nezastínila ani nepohoda z inprovizovaného sezení třeba i na zemi.

Zachovejte našemu muzeu přízeň, připravujeme další neméně zajímavé akce.

 

6   2

2017

sledujte novinky z rekonstrukce

..o dění vám přinášímě průběžné informace, otevření muzea v KVse kvapem blíží..

1   1

2017

NOVÝ ROK 2017

Všem našim příznivcům přejeme krásný nový rok a těšíme se na příští setkání s vámi na našich akcích a také v nové expozici, kterou budeme již brzy otvírat.

 

 

30   11

2016

otvírací doba v lednu

Jak budeme mít otevřeno, čtete v záložce PROBÍHAJÍCÍ.