Aktuality

2.8.2010 - Obrovský zájem vzbudila sobotní přednáška astronoma Jiřího Grygara

Přednáška astronoma a astrofyzika s výmluvným názvem POHLEDY DO NEBE RNDr.Jiřího Grygara, který se celý život věnuje popularizaci astrologie, vzbudila u veřejnosti obrovský zájem, svědčil o tom přeplněný sál Královské mincovny.

Po dvou hodinách poutavého povídání o tajemství a nekonečnosti vesmíru se v sále rozvinula živá diskuze. Byl pokládány dotazy jako např.: Co bylo před velkým třeskem? Jste propagátorem rezervace černé tmy? Hrozí astronautům nemoci z ozáření? Muže být astronom věřící? Všechny otázky přednášející dr.J.Grygar zodpověděl s elegancí a vtipem jemu vlastní, avšak vždy pragmaticky. Rozhodně všichni přítomní mohou potvrdit, že šlo o nevšední zážitek a věřte, že páteční večer v muzeu se protáhhl krátce před půlnoc.

Těm, kteří již nedostali místo k sezení, se velmi omlouváme a věříme, že jim zážitek z večera nezastínila ani nepohoda z inprovizovaného sezení třeba i na zemi.

Zachovejte našemu muzeu přízeň, připravujeme další neméně zajímavé akce.

 

25   4

2017

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

První komentovaná prohlídka samotnými autory expozice bude v neděli 30.dubna od 15 hodin, více v záložce PŘIPRAVUJEME

24   4

2017

muzeum v KV nově OTEVŘENO

Dočkali jsme se a po 2 letech otevřeli nové muzeum v K.Varech. Otevírací doba je od úterý do neděle v době od 10 do 18 hodin, vstupné je 100/60 Kč. PŘIJĎTE I VY!

24   4

2017

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2016

Jak jsme si vedli v loňském roce najdete v záložce muzeum ředitelství